Entry List
SATURDAY
95
entries
Flags and Communication
34
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BA
Bonnie Aarseth | Flags and Comm. | Jefferson, OR |
Flags and Comm. | Port Townsend, WA | |
Flags and Comm. | Kent, WA | |
Flags and Comm. | Oregon City, OR | |
AC
Angela Chisa | Flags and Comm. | Corvallis, OR |
Flags and Comm. | Sherwood, OR | |
Flags and Comm. | Port Orchard , WA | |
ED
Elijah Dobkins | Flags and Comm. | Portland, OR |
ME
Mike Evans | Flags and Comm. | Covington, WA |
Flags and Comm. | Salem, OR | |
Flags and Comm. | Milwaukie, OR | |
Flags and Comm. | Oregon City, OR | |
JK
Jeff Kealey | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Stayton, OR | |
Flags and Comm. | Hillsboro, OR | |
Flags and Comm. | Hillsboro, OR | |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Flags and Comm. | Kent, WA |
MM
Matthew Mansur | Flags and Comm. | milwaukie, OR |
Flags and Comm. | Corvallis, OR | |
DM
David Mitrovcan Morgan | Flags and Comm. | Eugene, OR |
Flags and Comm. | Vancouver, WA | |
AM
Alan Moody | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Milwaukie, OR | |
RP
Ryan Pierce | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Auburn, WA | |
Flags and Comm. | Vancouver, WA | |
Flags and Comm. | OREGON CITY, OR | |
MS
Manny Sanchez | Flags and Comm. | Vancouver, WA |
GS
Gabe Sieber | Flags and Comm. | Portland, OR |
OS
Oscar Sieber | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Salem, OR | |
DS
Daniel Swartz | Flags and Comm. | Spokane, WA |
Flags and Comm. | Wilsonville, Or | |
BZ
Benjamin Zehner | Flags and Comm. | Portland, OR |
Tech Inspection
10
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DF
Daniel Frost | Tech | Central Point, OR |
RH
Randy Hutchinson | Tech | Kelso, WA |
DJ
Doug James | Tech | |
Tech | Albany, OR | |
GJ
Gordon Jones | Tech | Tualatin, OR |
BM
Bradley Morgan | Tech | Portland , Or |
JN
James Norlin | Tech | Damascus, OR |
DR
Dudley Redhead | Tech | Portland, OR |
Tech | Washougal, WA | |
TS
Tim Scott | Tech | Longview, WA |
Pre-Grid
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Pre-Grid | Canby, OR | |
RF
Randy Free | Pre-Grid | Clatskanie, OR |
AJ
April Jenkins | Pre-Grid | OREGON CITY, OR |
Pre-Grid | Hillsboro, OR | |
Pre-Grid | Terrebonne, OR | |
DR
Dave Riehl | Pre-Grid | Portland, OR |
JR
Julie Riehl | Pre-Grid | Portland, OR |
Pre-Grid | Battleground, WA |
Emergency and Safety
12
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Emergency | Portland, OR | |
Emergency | Battle Ground, WA | |
Emergency | Tigard, OR | |
SG
Scott Goodrich | Emergency | Ridgefield, WA |
Emergency | Longview, WA | |
RJ
Robert Jacobsen | Emergency | Longview, WA |
JN
Jim Nelson | Emergency | Terrebonne, OR |
Emergency | Portland, OR | |
WS
Willa Stuart | Emergency | portland, OR |
Emergency | Portland , OR | |
CT
Craig Trotter | Emergency | Portland, OR |
Emergency | Portland, OR |
Timing and Scoring
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Timing and Scoring | Portland, OR | |
LB
Linda Blackburn | Timing and Scoring | Vancouver, WA |
BB
Barbara Blizzard | Timing and Scoring | Hood River, OR |
Timing and Scoring | Hood River, OR |
Registration
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Registration | Hubbard, OR | |
GF
Gail Fetterman | Registration | Portland, OR |
PN
Patty Norlin | Registration | Damascus, OR |
Pit/Paddock
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
GF
Gary Frasier | Pit/Paddock | Beaverton, OR |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RF
Ric Farrar | Race Control | Portland, OR |
ZG
Zack Grant | Race Control | Clackamas, OR |
Race Control | Ridgefield, WA |
Course Marshal and Equipment
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BS
Bob Smethers | Course Marshal | Donald, OR |
Pace Car (Authorization Req)
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MS
Martin Stanley | Pace Car | Hillsboro, OR |
Sound Monitoring (Authorization Req)
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CF
Cathy Frasier | Sound | Beaverton, OR |
Sound | Sandy, OR |
Track Crossing Personnel
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RF
Rebecca Frasier | Crossing | Beaverton, OR |
BO
Bee Olivia Osada | Crossing | Vancouver, WA |
Starter
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Brunner | Starter | Vancouver , WA |
CK
Cy Kratzer | Starter | Portland, OR |
MM
Marty Martin | Starter | Portland, OR |
Starter | Portland, OR |
Steward
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JD
J Derouin | Steward | Puyallup, WA |
Steward | Woodland, WA | |
SG
Spencer Gorham | Steward | Gresham, OR |
Steward | Eugene, OR | |
BS
Bob Skinner | Steward | Vancouver, WA |
Steward | Salem, OR |
Photographer [Authorization Required]
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Photographer | Portland, OR | |
Photographer | Eugene, OR | |
GP
Gustavo Perez | Photographer | Hillsboro, OR |
MP
Mathew Peters | Photographer | west linn, OR |
SUNDAY
94
entries
Flags and Communication
33
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BA
Bonnie Aarseth | Flags and Comm. | Jefferson, OR |
Flags and Comm. | Port Townsend, WA | |
Flags and Comm. | Kent, WA | |
Flags and Comm. | Oregon City, OR | |
AC
Angela Chisa | Flags and Comm. | Corvallis, OR |
Flags and Comm. | Port Orchard , WA | |
ED
Elijah Dobkins | Flags and Comm. | Portland, OR |
ME
Mike Evans | Flags and Comm. | Covington, WA |
Flags and Comm. | Salem, OR | |
CG
Chris Garwood | Flags and Comm. | Mercer Island, WA |
Flags and Comm. | Oregon City, OR | |
JK
Jeff Kealey | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Stayton, OR | |
Flags and Comm. | Hillsboro, OR | |
Flags and Comm. | Hillsboro, OR | |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Flags and Comm. | Kent, WA |
MM
Matthew Mansur | Flags and Comm. | milwaukie, OR |
Flags and Comm. | Corvallis, OR | |
DM
David Mitrovcan Morgan | Flags and Comm. | Eugene, OR |
Flags and Comm. | Vancouver, WA | |
AM
Alan Moody | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Milwaukie, OR | |
RP
Ryan Pierce | Flags and Comm. | Portland, OR |
Flags and Comm. | Auburn, WA | |
Flags and Comm. | Washougal, WA | |
Flags and Comm. | Vancouver, WA | |
Flags and Comm. | OREGON CITY, OR | |
MS
Manny Sanchez | Flags and Comm. | Vancouver, WA |
GS
Gabe Sieber | Flags and Comm. | Portland, OR |
OS
Oscar Sieber | Flags and Comm. | Portland, OR |
DS
Daniel Swartz | Flags and Comm. | Spokane, WA |
Flags and Comm. | Wilsonville, Or | |
BZ
Benjamin Zehner | Flags and Comm. | Portland, OR |
Tech Inspection
9
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DF
Daniel Frost | Tech | Central Point, OR |
RH
Randy Hutchinson | Tech | Kelso, WA |
DJ
Doug James | Tech | |
Tech | Albany, OR | |
GJ
Gordon Jones | Tech | Tualatin, OR |
BM
Bradley Morgan | Tech | Portland , Or |
JN
James Norlin | Tech | Damascus, OR |
DR
Dudley Redhead | Tech | Portland, OR |
TS
Tim Scott | Tech | Longview, WA |
Pre-Grid
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Pre-Grid | Canby, OR | |
RF
Randy Free | Pre-Grid | Clatskanie, OR |
AJ
April Jenkins | Pre-Grid | OREGON CITY, OR |
Pre-Grid | Hillsboro, OR | |
Pre-Grid | Terrebonne, OR | |
DR
Dave Riehl | Pre-Grid | Portland, OR |
JR
Julie Riehl | Pre-Grid | Portland, OR |
Pre-Grid | Battleground, WA |
Emergency and Safety
11
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Emergency | Battle Ground, WA | |
Emergency | Tigard, OR | |
SG
Scott Goodrich | Emergency | Ridgefield, WA |
Emergency | Longview, WA | |
RJ
Robert Jacobsen | Emergency | Longview, WA |
JN
Jim Nelson | Emergency | Terrebonne, OR |
Emergency | Portland, OR | |
WS
Willa Stuart | Emergency | portland, OR |
Emergency | Portland , OR | |
CT
Craig Trotter | Emergency | Portland, OR |
Emergency | Portland, OR |
Timing and Scoring
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Timing and Scoring | Portland, OR | |
LB
Linda Blackburn | Timing and Scoring | Vancouver, WA |
BB
Barbara Blizzard | Timing and Scoring | Hood River, OR |
Timing and Scoring | Hood River, OR | |
Timing and Scoring | Canby, OR |
Registration
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Registration | Hubbard, OR | |
GF
Gail Fetterman | Registration | Portland, OR |
PN
Patty Norlin | Registration | Damascus, OR |
Pit/Paddock
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
GF
Gary Frasier | Pit/Paddock | Beaverton, OR |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RF
Ric Farrar | Race Control | Portland, OR |
ZG
Zack Grant | Race Control | Clackamas, OR |
Race Control | Ridgefield, WA |
Course Marshal and Equipment
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BS
Bob Smethers | Course Marshal | Donald, OR |
Pace Car (Authorization Req)
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MS
Martin Stanley | Pace Car | Hillsboro, OR |
Sound Monitoring (Authorization Req)
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CF
Cathy Frasier | Sound | Beaverton, OR |
Sound | Sandy, OR |
Track Crossing Personnel
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RF
Rebecca Frasier | Crossing | Beaverton, OR |
BO
Bee Olivia Osada | Crossing | Vancouver, WA |
Starter
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Brunner | Starter | Vancouver , WA |
CK
Cy Kratzer | Starter | Portland, OR |
MM
Marty Martin | Starter | Portland, OR |
Starter | Portland, OR |
Steward
7
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JD
J Derouin | Steward | Puyallup, WA |
Steward | Woodland, WA | |
SG
Spencer Gorham | Steward | Gresham, OR |
PL
Patrik Lundin | Steward | Vancouver, WA |
Steward | Eugene, OR | |
BS
Bob Skinner | Steward | Vancouver, WA |
Steward | Salem, OR |
Photographer [Authorization Required]
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Photographer | Portland, OR | |
Photographer | Eugene, OR | |
GP
Gustavo Perez | Photographer | Hillsboro, OR |
MP
Mathew Peters | Photographer | west linn, OR |